Ali İpek’e Rahmet, Hamdi Akın’a Dua…

by

 

 

 

Lokman ERDOĞAN

 

17 Aralık Yolsuzluk Operasyonu ile ilgili görüntüler bana merhum Fikret’in “Bu harmanın gelir sonu, kapıştırın giderayak! /Yarın bakarsınız söner bugün çıtırdayan ocak! /Bugünkü mideler kavi, bugünkü çorbalar sıcak /Atıştırın, tıkıştırın, kapış kapış, çanak çanak…/Yiyin efendiler yiyin, bu han-ı iştiha sizin /Doyunca, tıksırınca, çatlayıncaya kadar yiyin!” Mısralarını anımsattı.

Eyvah dedim.  Ve anlamdım ki gelişen ülkemiz son yüz elli yıldır yetimin hakkını yememe konusunda bir adım geri gidememiş. Kamu kaynaklarını bavul bavul evlere taşıyanların aslan gibi kükrediği bu günlerde… Bunca sevdadan geçerek yollara düşen diriliş neslinin erlerine haksızlık yapılmasını seyretmek insanlığın geleceğine ihanet etmektir. İşte bu ihanetin sahibi olmamak için böyle zor bir zamanda hiç bir grubun ya da kadronun sözcüsü olmadığımız halde Seyit Nesimi gibi atıldık meydana yüzülse de derimiz. Çünkü sözün baştan ayağa düştüğü, devlet gücünün öfkenin esiri olduğu, suçlunun sesinin gök gibi gürlediği günlerde sağa ve sola bakmadan hakkın hatırının al-i tutulması gerektiğini düşünüyorum.

Ve gelinen noktada on beş yıldır sinsice son günlerde de açıktan mevzi alan karanlık kadroların AK Parti ve Camiayı daha da doğrusu cemaati bir kaşık suda boğacak yapıların, beyaz kripto adamların, dedesinin yolundan giden beyazların ellerini ovuşturarak bekledikleri kavgayı başlattıkları artık tartışılmaz bir gerçektir.

Bu gün için yazılması gereken yazı Sincan’daki olaylı Kudüs Gecesi’ni organize eden ve son anda geceye katılmaktan vazgeçen, Mavi Marmara Gemisine beş milletvekili ile birlikte son anda işi çıktığı için binemeyen “Haram” endişesi taşıyorsanız, mut’a nikahı da olur, verdiğiniz parayı mihrine sayarsınız, kafanın tası atarsa boşarsın gider, eskiye yol verir, yeniye “hoş geldin” dersin..”cümlelerinin sahibi A.Dilipak’ın kodlarıdır. Dili sadece soyadında temiz olan bu zat bu günlerde bir operasyondan bahsediyor. Elinden gelse zil takıp oynayacak. Çünkü biliyor ki bu Hizmet Hareketine gönül veren temiz insanlara sadece bu ülkenin değil insanlığın ihtiyacı var.

17 Aralık Yolsuzluk operasyonu ile birlikte ağır bir yara alan iktidarı alkışlayan proje adamların motivasyonu kadındır, paradır, makamdır, dedelerinden aldıkları görevdir veya genetik miraslarıdır. Dedelerinin çaldığı elma ile dişleri kamaşan Horbolar Sünni bir İslami hareket olan Gülen Hareketini ve ona gönül veren Yarınki Türkiye’nin kurucularını yok etmenin hesabını yapmaktadırlar.

İşte bu noktalar eşliğinde Dili Kirli Adamın ve Taştaşıyan Tebessümün yani AT’ın ve Karaman’ın Kodlarını yazacaktım lakin Liderin “Altın ağası” diye hitap ederek orantısız bir üslupla mindere çektiği bir işadamına ait Koza Altın’ın Çukuralan işletmesindeki faaliyetlerinin İzmir İl Özel İdaresince durdurulması üzerine tarihe not düşmek adına yazı gündemimi değiştirdim.

Kamu otoritesinin Koza Altın’ın Çukuralan işletmesindeki faaliyetleri durdurma gerekçesinin  “Çevre İzni veya Çevre İzin ve Lisans Belgesi” bulunmamasını göstermesi yapılan haksızlığa kılıf bulma çalışmasından başka bir şey değildir.

Ali ve Melek çiftinin oğulları Hamdi Akın ve Cafer Tekin İpek’in hikâyesi bana heceleyerek okuduğum bir kitabı daha da öz bir cümle ile Türkiye’ye okumayı öğreten bir kahramanı çocukluğumun Cin Ali’sini ve onun mucidi -erken yaşta bir matbaacı hastalığıyla hayata veda eden- Ali İpek’i anımsatır.

İpek ailesinin hikâyesini ancak helal yoldan ve karınca sabrıyla kazanılan bereketin sırrını içselleştirmiş insanlar anlayabilirler. Bu hikâyeyi Nevin İpek’in cümlesi ile “Geçim yollarının yaratıcısını unutup geçim yollarına takılıp kalan, Baki’yi unutup fani ile sevinen kimselerin anlamasının mümkün olmadığını gün gibi aşikârdır.

Görünen odur ki iktidarın Koza Altın Madenleri üzerinden vermek istediği mesaj diriliş neslinin erleri tarafından alınmış ve eller duaya bir kere daha kalkmıştır. Nitekim kamu gücü ile yapılan sindirme hamlesinin sosyal medyada son 24 saattir “Adanmış Ruhlar, Adamsın Akın İpek, Akın Abiye Dua” ifadeleri ile gündem olması iyi okunmalı ve mesaj iyi alınmalıdır.

Son bir haftadır haber merkezlerinde ve haber sitelerine Koza Gurubu ile ilgili düşen haberleri ve bazı proje kalemlere ait yazıların şifresini çözdüğümüz zaman büyük bir hakikatin perdelenmeye çalışıldığını “ tarihin en önemlisi de talihin” hiç hesaba katılmadığını görüyoruz. Ve bir kere daha elindeki kamu gücünü vatandaşını, işverenini, kendisine muhalif olanı ya da kendisinden farklı düşüneni ezmek ve gözü dönmüş Horboların ve Tahmaz’ın Uşaklarının alkışları arasında yok etmek isteyen bir insanın akıbeti adına heyhat diyoruz. Kazanma kuşağında kaybetmenin milleti inkisara uğratmanın ne anlama geldiğini nasıl hayata geçtiğini bir kere daha görüyoruz ve gözümüz yaş doluyor. Bu nasıl bir öfkedir ki Lider, Hakkın hatırını hiçe sayarak, ailesinin, hatta bütün iktidar yöneticilerinin yakından tanıdığı hayatından, duruşundan, sabrından, samimiyetinden, emin oldukları dualarını almaları gereken bir annenin Melek İpek’in oğlu Akın’ı yok etmek ya da bitirmek hamlesi yapma gereği duyar.

 Anne duasının ve evladına kurulan tuzak karşısında ise bedduasının yaratıcı katındaki yankısının hikmetinden sual olunmaz. Meriç’in ifadesi ile “Zulüm her samimi düşünceyi kanatlandırır.” Gerçeği ile yakar ve yıkar. Tarih, bitirmek için yola çıkan ama kendisi biten birçok ibreti ve birde günümüze ışık tutacak anlamlı örnekleri barındırır kendi içinde…

Kralın kendisi için yaktığı ateşte kendi kolunu yakan ve bunu krala göstererek “Roma’da benim gibi üç yüz kahraman var” diyen Müçyüs’ün Roma gençliğinin kahramanı olduğu ve bu olaydan sonra Roma Krallarının dört muhafızın beklediği odalarda uyuduğunu söylemenin bir anlamı olur mu bilmiyorum.

İki gündür sosyal medyada Akın İpek sevenler merkezli yürütülen samimi kampanya gösterdi ki hayata midesinden ve uçkurundan bağlı Melküm’ün Torunlarının ve Tahmaz’ın Uşaklarının anlamadığı bir mesuliyet hareketinin yankısı artık aklın sınırlarını aşmıştır.

Firdevs-i Aladan ve bunca sevdadan vazgeçmiş hak âşıkları bir kere daha gösterdiler ki hakiki saadet el elinden alınır bir meta değildir. Bin bir saadetten yüz çeviren ve güneşi sağıma ayı soluma koysanız ben bu davdan vazgeçmem diyen İslam peygamberinin yüklediği mesuliyet işte tam bu günlerde ete kemiğe bürünmekte saflar belli olmaktadır. Milli İradeye Saygı Tiyatrosu adı altında iktidara temenna açıklamaları yapılması aslında milletin aklı ile alay etmekten başka bir şey değildir.

Fetva ile ganimet havuzu yapanlar ve buradan eşit taksimatlarla evlerine ateş taşıdıklarını bilmeyenler İpek ailesinin bu saldırı ve sindirme hareketi karşısında yüzlerini sadece ve sadece Allah’a döneceklerini hesaba katmadılar. Liderin bir aileye karşı devlet gücünü kendi çıkarları için kullanmasına milletin seyirci kalacağını düşünmek Sultan Alparslan’ın cihat meydanlarındaki mücadelesini anlamamak, Malazgirt ovasında dövüşen yiğitlerin kılıç şakırtılarının insanlığa müjde olduğunu kavrayamamaktır.

Rahmetli Cin Ali’nin oğullarının bu noktadan sonra boyunlarını giyotinin altına koyacaklarını ve hakkı hakikati dillendirmekten geri duracağını düşünenler Ankara’ya ilk adım attığı gün yanında yürüyen hanımına “Bu gün Ankara’ya çok önemli bir iş adamı indi” diyen Namı diğer Cin Ali’nin helal kazanç hassasiyetini hayal edemezler. Ali İpek alın teriyle ördüğü Koza’da gün gelecek ruhunu şad edecek evlatları olduğunu biliyor muydu bilinmez lakin bilinen bir gerçek vardır ki o da bugün sesi çok çıkanlar tarafından mağdur edilenler yarının, gönüllerin ve duaların kahramanlarıdır.

Bu günlerde Rahmetli Ali İpek’in ruhu evlatlarının hayatıyla ve aldıkları dualarla şad oluyor. Oğulları evlerine bavul bavul ateş taşıyanlarının akıbetini varın siz hayal edin.

 

 

 

 

 

About these ads

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , ,

6 Yanıt to “Ali İpek’e Rahmet, Hamdi Akın’a Dua…”

 1. ahmet Says:

  “Haram” endişesi taşıyorsanız, mut’a nikahı da olur, verdiğiniz parayı mihrine sayarsınız, kafanın tası atarsa boşarsın gider, eskiye yol verir, yeniye “hoş geldin” http://www.habervaktim.com/yazar/55580/seviyeli-iliski-mi-dediniz.html yazının tamamını okursanız yukarıdaki cümleyi örnek vermek adına yazdığı anlaşılır, yazınızda sanki böyle bi sapkın düşünceyi benimsemiş, fetva vermş gibi bi anlam var. A.dilipağı sevmesemde yazılarını takip etmesemde, düzeltme gereği hissettim, takip ettiğim sevdiğim, güvendiğim bir yazarsınız, kırpma yaparak ithamlarda bulunmak size yakışmaz. saygılarımla.

 2. Selim Says:

  Allah razı olsun. Akın beye dolayısıyla millete yapılan zorbalı çok veciz bir üslupla ifade etmişsiniz. Allah, muradı Hakk’ın muradı olan adanmışların hususiylede Akın Bey ve Ailesinin yar ve yardımcısı olsun. Lokman bey sizden bir isteğim yazıda geçen dili napak ve 17 haneli karamanın yanında avukatlarla alışveriş merkezinde çay içen Şubat sobelemesinde savcıya hakaretamiz üslupla lidere destek çıkan son süreçte sindirim sorunu yaşadığını söyleyerek kanaatimce camia içine dönük kafa karıştırma fonksiyonu gören EU nun ifadesi ile hocasını satan adamın derdinin ne olduğunu açıklığa kavuşturmanızı istiyorum. Zira onu kimin sözcü seçtiği 2005 ten beri merak konusu…

 3. omer Says:

  arkadaş bu melkümün torunları , tahmazın uşakları nedir ?
  burda ne demek istiyor.

 4. ali sarıalai Says:

  ASRIMIZIN MUS’AB BİN UMEYR’i
  Hocaefendiyi geçmiş günlerin birinde ziyaret eden İş adamı Akın İpek ağabey, Hocaefendinin Hindistanda bir üniversitemiz olsa sözünü duyduktan sonra özel uçağına atlayıp Hindistan’a giderek, üniversite için arsa alıyor ve tekrar Hocaefendi’nin yanına giderek “Hocam Hindistan’da üniversite için arsayı aldım.” demesi karşısında Hocaefendi’nin tebessüm ettiğini görünce; “Hocaefendi’nin bir tebessümü için bütün servetimi vermeye razıyım.” diyen ve bu sözünde ne kadar samimi olduğunu son dönemde Hocaefendi ve Hizmet Hareketine yapılan mesnetsiz karalama kampanyası karşısında kendisine ait televizyon ve gazetede Hocaefendiye ve hizmet hareketine destek veren ve verdiği desteği çekmemesi halinde sahip olduğu Koza Altın’ın Çukuralan işletmesindeki faaliyetlerin durdurulacağı tehdidine rağmen desteğini çekmeyen İş adamı Akın İpek ağabeyin İşletmesinin faaliyetleri durduruldu. Hocaefendiye gönderdiği “Elinizden geleni yapın korkmuyorum. Hocaefendinin bir tebessümüne tüm malımı bağışlarım. Bana eski matbaam yeter, hocam emredin neyim varsa infak edeyim. Küçük bir esnaf olarak öleyim” mesajını göndererek Asrımızın Mus’ab bin Umeyr’i olduğunu gösterdi. Cenab-ı Hak Gani ismi hürmetine Akın İpek ağabeye sahip olduğu servetinin on katı daha servet nasip etsin.
  Not: Hz.Mus’ab bin Umeyr (r.a.) Efendimiz (sav)’in sahabelerindendir. Efendimiz (sav) onun için “Mekke’de Mus’ab bin Umeyr’den daha güzel giyinen, daha yakışıklı ve nimetler içinde yüzen başka bir genç görmedim” buyurmuştur. Müslüman olunca akrabaları tarafından hapsedilmiş, bütün zenginliğini kaybetmiş. Uhud Savaşında da canını vererek şehit olmuştur. Bir sahabe efendimiz “O Uhud günü şehid olmuştu da kendisini saracak bir kefen dahi bulamamıştık. Yalnız şehidin bir kaftanını bulmuş ve bu aziz şehidi ona sarmaya çalışmıştık. Ancak başını örterken ayakları açılıyor, ayaklarını kapatırken de başı açığa çıkıyordu.” Diyerek her şeyini İslam adına verdiğini söylüyordu.

 5. Ramazan Aras Says:

  Ya yapma abi yarim bi aklimiz var karistirma yada aklimizla oynama neye gore cankaya yolsuzluga el atacak adamin roportaji ortada tum bedeni ile itaat ediyo…bizim goremedigimiz nerden bakiyosunuz…

  Ramazan ARAS

  >

 6. ali ihsan Says:

  abi, genetik kodlarina dikkat cekiyorsunuz. ermeni mi demek istiyorsunuz? ahmet tasgetiren de mi ermeni yani? çok sasirdim.

Yorum yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s


Takip Et

Her yeni yazı için posta kutunuza gönderim alın.

Diğer 526 takipçiye katılın

%d blogcu bunu beğendi: